All-StarBiletlerin 96 saat önce tükendiği, oylamaya başlandığı günden itibaren 400.000'den fazla oy kullanılan All-Star 2015 gerçekleştirilen şovlar,dans gösterileri, yarışmalar ve All-Star maçı ile beklentileri fazlasıyla karşıladı.Kadrolar açıklandığı tarihte yurtiçi ve yurtdışında ses getirmeyi başaran All-Star 2015 yıldız oyuncuların katımları ile birlikte tam anlamıyla bir şölene dönüştü. Başladığı an itibariyle evlerindeki ve tribündeki basketbolseverlerin sosyal medya paylaşımları ile birlikte Twitter'ın en çok konuşulanları listesine girerek dijital platformlarda bir başka rekora imza attı. Tarihte ilk kez iki tv kanalından birden yayınlanan All-Star 2015 ilklerin yılı olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini aldı.

all_star-mac

Özellikle Ankaralı basketbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği, bununla birlikte birçok basketbolseverin de başka şehirlerden gelerek doldurdukları Ankara Arena All-Star 2015'e ev sahipliği yaptı. Yıllardır basketbolseverler tarafından merakla beklenen ve yakından takip edilen All-Star bu seneki kadrosu ve şovları ile spor basını ve taraftarlar tarafından yapılmış en iyi All-Star olarak değerlendirildi ve yorumlandı.

Spor basını ve basketbolun duayen isimleri tarafından TBL Direktörü Samer Şenbayrak'ın bu zamana kadar TBF bünyesinde üstlenmiş olduğu ve başardığı birçok organizasyonun yanı sıra TBL Direktörlüğü görevi sonrası yönetimini ve organizasyonunu üstlendiği bu ilk organizasyonda mükemmeli başararak, TBL tarihin en iyi All-Star'ına imza atıldığı vurgulandı. TBL Direktörü Samer Şenbayrak da All-Star 2015 sonrası yayınladığı teşekkür mesajı ile gelecek All-Star'ın merakla beklendiğine vurgu yaptı. Samer Şenbayrak yayınladığı mesajda All-Star 2015'in başarısında ligde sağlanan başarı ve Efsanelerin Yükselişinin de önemli paya sahip olduğunu belirtirken, basketbolseverlerin ligin ikinci yarısı ile birlikte çok daha büyük bir heyecanın "Play-Off" heyecanının başlayacağını belirtti.

all_star-macsonu

Spor basınında yer alan ve öne çıkan bazı yorumlar şu şekilde;

İsmet Badem: "All-Star 2015 ile basketbolumuz taçlandı. Yıllardır bunu yaşam biçimi ve alışkanlık haline getiren Turgay Demirel’e tüm dostlar adına özel teşekkürümdür. Federasyonda bu güne kadar üstlendiği tüm görevleri bil-hakkın yerine getiren Samer Şenbayrak hem gecede, hem de salondaki organizasyonda eksiksiz güzelliklere attığı imza için kendisini ve ekibini kutluyorum. Salonda tek bir koltuk boş kalmadığı gibi iki televizyonun canlı yayını “basketbolun geldiği” noktanın gerçek belgesiydi. Her bir oyuncu seçilmişlik unvanına yakışır oynadı. Lukic ve özellikle Ahmet Kandemir’e sonsuz teşekkürler. Oyuncusu Arroya’ya triple-double yapma şansı tanıyarak büyük dostluk ve arkadaşlık örneği gösterdi. Salonda rekabet değil, dostluk ve basketbol güzelliğinin zirve yaptığı anları yaşadık.

Avni Küpeli: "Arena Spor Salonu'nu tıklım-tıklım dolduran basketbol severler şovun bir parçası olarak tam 3 buçuk saat boyunca tüm dertlerini unutup adeta hayal alemine daldılar. TBF'nin düzenlediği TBL All-Star 2015'te basketbola ve şova dair her şey vardı, adeta yok-yoktu. Dans,bisiklet ve akrobatik gösterilerin tavan yaptığı organizasyonda Murat Dalkılıç sevilen şarkılarıyla seyircilere tam bir müzik ziyafeti çekti. Zamanının en beyefendi ve en başarılı basketbolcularından, şimdinin ise çiçeği burnunda TBL Direktörü Samer Şenbayrak önderlik ettiği ilk büyük organizasyonunda sevecen kişiliği, dinamik yapısı, birleştirici özelliği ve herkesi kucaklayan görüntüsüyle yeni görevine ve daha nice yüksek görevlere ne kadar layık bir basketbol adamı olduğunu da kanıtladı. Tebrikler Samer'e..."

Suat Yahyabeyoğlu: "TBL Genel Sekreteri Sayın Celal Arısan başta olmak üzere yüzden fazla çalışanımız ve gönüllümüz bizlere rüyamızın tamamında müthiş yardımcı oldular. Ankara Arena'ya muhteşem hazırlık yapılmış ve her şey saat gibi çalışıyor. Üç sayı yarışması, smaç yarışması ve Avrupa Asya karmalarının basketbol şov maçını büyük keyifle izledik. Seyirci hep programın içerisinde ve zevk alarak son ana kadar salondan ayrılmadı ve çok mutluydular. Basketbol dışındaki gösteriler dikkatli ve titizlikle seçildiği için basketbol izlemeye gelenleri hiç sıkmadığı gibi eğlendirdi de. Murat Dalkılıç mini konseri de krema oldu.

Fersu Deniz Yahyabeyoğlu: "Her sene ezberlediğimiz trambolinle smaç gösterisi yerine grup dans ve latin dans gösterileri, bisiklet ve patenli akrobasi gösterileri, basketbol topuyla yapılan bireysel cambazlık gösterisi gerçekten organizasyona renk kattı. Smaç yarışması... Son yıllarda izlediğim en keyifli ve en kaliteli smaç yarışmalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Organizasyonda emeği geçen tüm federasyon yetkililerine ve sponsorlara, bir basketbol sever, yazar ve yorumcu olarak teşekkürlerimi iletiyorum. Herkesin emeğine sağlık."

Hürriyet: "All-Star 2015'de basketbola doyduk."

Habertürk: "All-Star 2015'te tribünler tamamen doldu."

Sportstv: "All-Star 2015 nefesleri kesti."

Aktifhaber: "Başkentte All-Star heyecanı nefes kesti."

Milliyet: "All-Star 2015'e basketbolseverlerden yoğun ilgi. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, Ankara Spor Salonu'nun tribünleri tamamen doldu. "All-Star 2015" maçı öncesi düzenlenen "ParaMara 3 Sayı Yarışması" ve "Sony Xperia Smaç Yarışması" seyircinin beğenisini topladı. Asya Karması ile Avrupa Karması'nın karşılaştığı "All-Star 2015" mücadelesinde basketbolcuların yaptığı smaçlar tribünlerden alkış aldı."

Birleşmiş Milletler Çalışanları: “Dünyanın dört bir yanında All-Star izledik asla böyle görkemlisini görmemiştik. Federasyon ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz”