Yeni Sezon Mesajı

Tem 20, 2018

Değerli Basketbolseverler,

Rekabetçi yapısı ve yükselen değeriyle, heyecanla takip edilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2018-2019 sezonu için geri sayım devam ediyor. Avrupa’nın en iyi ligleri sıralamasında, en önemli liglerden biri olarak gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi, yeni sezonda da kendi içerisindeki basketbol atmosferi ile fark yaratmaya devam edecek. İçinde yer alan rekabet unsurları ve kulüplerimizin basketbol yatırımları sayesinde önceki sezonlarda Avrupa Kupalarında yakalanan başarıların da artarak devam etmesini hedefliyoruz.

Yeni sezon öncesi 16 kulübümüz de yeni sezonda en üst seviyede rekabet edebilmek adına önemli bir transfer ve hazırlık süreci içerisindeler. Hedefimiz, tüm basketbolseverlerin yeni sezonda 30 haftalık normal sezon, Play-off’lar, Türkiye Kupası ve All-Star organizasyonlarından oluşan unutulmaz basketbol sezonunun tadını çıkarmaları ve unutulmaz bir sezon daha yaşamaları.

Sporseverler, Avrupa’nın en değerli liglerinden biri olarak gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ni, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan Türk Telekom ile imzaladığımız sponsorluk anlaşması neticesinde bu sezon Tivibu’dan takip edebilecekler. Tivibu sayesinde 30 haftalık normal sezon maçları ile birlikte Play-off maçlarının tümü üç sezon boyunca evlerimize konuk olacak.

Türk basketboluna hizmet etmeyi görev bilmiş Türkiye Basketbol Federasyonu çalışanları ve BSL Direktörlüğü olarak ligimizi, her alanda büyütmek ve yakaladığımız ivmeyi sürdürebilmek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Şampiyonluk yolunda yaşanacak büyük heyecana tanıklık etmeleri için tüm basketbolseverleri salonlara ve ekran başına davet ediyoruz.

Yeni sezonda tüm sporseverlere iyi seyirler diliyor, tüm kulüplerimize de başarılar diliyorum.