'BSL'de Heyecan Tüm Hızıyla Devam Ediyor'

Şub 20, 2018
Değerli Basketbol severler,

Rekabetçi yapısı ve yükselen değerleriyle tüm dünyanın tanıdığı bir marka haline gelen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 2017-2018 sezonunun ilk bölümünü tamamlamamızın ardından; sezonun merakla beklenen en önemli spor olaylarından Tahincioğlu All-Star 2018'i ve PTT Türkiye Kupası'nı da geride bıraktık. Tüm camiamızı bir araya getiren, ligimizde yer alan 16 takımın da temsil edildiği All-Star organizasyonu, siz basketbol severlerin gerek tribünleri doldurarak, gerek de ekranlarınızın başından verdiğiniz destekle federasyon tarihimizin en başarılı organizasyonlarından biri olarak tarihteki yerini aldı. Hemen ardından BSL'de sezonun ilk 15 haftalık kısmını ilk 8'de tamamlayan kulüplerimizin katılımıyla gerçekleşen PTT Türkiye Kupası ise büyük heyecana sahne oldu. Organizasyona sekizinci ve son sıradan katılan Anadolu Efes'in üçte üç yaparak galip tamamladığı kupa, tüm basketbol severlere heyecan ve rekabet dolu 5 gün yaşattı.

Bu keyifli molanın ardından Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde en kritik süreç de start almış oldu. Kalan haftalar boyunca ligimizde yer alan birbirinden rekabetçi 16 takımımızın büyük bir kısmı, sonu şampiyonluğa kadar giden Play-Off maratonunda yer alabilmek adına kıyasıya yarışırken, iki takımın veda edeceği alt sıra çekişmesi de yaklaşan bahara renk katmaya devam edecek. Ayrıca ülkemizi Avrupa kupalarında temsil eden kulüplerimiz de bir kez daha ülkemize onur kaynağı teşkil edebilecek başarıları getirebilmek adına kıyasıya yarışmaya devam ediyor olacak.

Bu vesileyle; sezonun bugüne kadarki kısmı, All-Star ve Türkiye Kupası boyunca büyüme hızımıza ivme kazandıran destekleriniz için siz basketbol severlere şükranlarımı sunuyor, sizleri sezonun kalan bölümündeki amansız heyecanı yerinde takip etmek üzere tribünlerimize davet ediyorum.

Saygılarımla,
Samer Şenbayrak