2018 All-Star için Geri Sayım Başladı

Ara 11, 2017

Değerli Basketbol severler,

Tüm dünyada en iddialı ve önemli ligler arasında gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun üçte birlik bölümü olan 10 haftalık süreci geride bıraktık. Kulüplerimizin ligde ve Avrupa kupalarında gösterdiği rekabetçi performans, tüm basketbol severlere yepyeni ve unutulmaz bir diğer sezonun daha müjdesini şimdiden vermiş durumda. TOFAŞ’ın 10’da 10 yaparak BSL tarihinin en iyi sezon başlangıçlarından birini yaptığı 2017-2018 sezonunda ligimizde ilk kez mücadele eden Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve yeniden BSL’ye dönen Eskişehir Basket, gerek sahada gösterdikleri performans, gerek de tribünlerdeki coşkulu atmosferiyle ligimize renk katmaya devam ediyor. Tüm kulüplerimize ligde ve Avrupa kupalarında bir kez daha başarılar diliyorum.

Sezonun devre arasına yaklaştığımız şu günlerde ligimizdeki heyecan ve çekişme tüm hızıyla sürerken, All-Star ve Türkiye Kupası hazırlıklarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl 2018 All-Star etkinliklerinde sizleri yine unutulmaz bir basketbol ve eğlence deneyimi bekliyor olacak. Öte yandan 14-18 Şubat tarihleri arasında, yine Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye Kupası da, heyecan verici yeni formatıyla ligimizin en iddialı sekiz kulübünün amansız mücadelesine sahne olacak. Bildiğiniz üzere yeni formatta ligin ilk devresini lig sıralamasının ilk sekiz basamağında tamamlayan kulüplerimiz, Play-Off usulü eşleşme ile karşı karşıya geliyor. Türkiye Kupası bu yönüyle hem kulüplerimiz, hem de tüm basketbol severler için Play-Off’un bir önizlemesi niteliği taşıyor olacak. Öte yandan Türkiye Kupası süresince tribünlerimiz, tüm takımların taraftarlarına ve taraftar gruplarına açık olacak. Sporun seyirciyle, dolu tribünlerle anlam kazandığına inanıyoruz. Tüm basketbol severleri, şimdiden bu iki unutulmaz basketbol olayını yerinde takip etmek üzere tribünlere davet ediyorum.

Bildiğiniz gibi bu sezon ilk kez; tüm BSL maçları televizyondan canlı olarak yayınlanıyor. Katılamayacak taraftarlarımızı da ekranları başında, lig, kupa ve All-Star heyecanıyla ağırlamaktan kıvanç duyuyor olacağız.

Bu vesileyle tüm basketbol severlere keyifli bir sezon diliyorum.

Samer ŞENBAYRAK
TBF Erkek Ligleri Direktörü