DİREKTÖRÜN YENİ SEZON MESAJI

Eki 08, 2017

Değerli Basketbol Severler,

Merak ve heyecanla beklediğimiz 2017-2018 basketbol sezonu, Ankara’da gerçekleştirdiğimiz 33. Cumhurbaşkanlığı Kupa Finali’nin ardından 7 Ekim tarihinde oynanan ilk hafta maçları ile resmen başlamış oldu.

Gelişimi ve büyüyen dinamik yapısı ile Avrupa’nın en iyi ligleri sıralamasında çokça otorite ve önemli kitleler tarafından zirvede gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi, gerek kendi içerisindeki rekabet, çekişme ve heyecanlı basketbol atmosferi, gerek ülkemizi Avrupa kupalarında temsil eden kulüplerin uluslar arası platformlarda gösterdikleri başarılar itibarıyla altın bir dönemden geçiyor. 33. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe Doğuş, üç yıl art arda Final-Four oynadığı THY Avrupa Ligi’nde geçen sezon şampiyonluğa ulaşarak Türk basketbol tarihinin en önemli başarılarından birini elde ederken, aynı periyotta ülkemizi Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Banvit de Avrupa sahnesinde final oynama başarısı göstererek göğsümüzü kabarttı. Bu yıl ligimiz yine 12 takımla Avrupa kupalarında temsil ediliyor olacak.

Sezon öncesi süreçte 16 BSL kulübü de yaz boyunca yeni sezonda en üst seviyede rekabet gösterebilmek adına önemli bir transfer ve hazırlık sürecini geride bıraktı. Ümit ediyoruz ki tüm basketbol severler; 2017-2018 sezonunda da 30 haftalık normal sezon, Play-Offlar, Türkiye Kupası ve All-Star organizasyonlarından oluşan bir diğer unutulmaz basketbol sezonunun tadını çıkarıyor olacaklar. Kulüplerimiz yepyeni bir sezona daha güçlü bir biçimde hazırlanırken, biz de Türkiye Basketbol Federasyonu ve BSL Direktörlüğü olarak ligimizin her alanda büyüme sürecini sürdürebilmek ve hızlandırabilmek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Tahincioğlu ve diğer sponsorlarımızın desteğiyle büyüyen ligimizi her geçen gün daha iyi bir noktaya taşımak maksadıyla, sportif ve ticari tüm mecralarda araştırma ve geliştirme süreçlerimize titizlikle yaklaşıyoruz. Yayın konusu, her iki kolda da bu açıdan büyük önem taşıyordu. Bu sezona dek maçlarımızın tamamına yakını televizyondan yayınlanıyor, bir kısmı ise internet platformundaki TBF TV kanalıyla basketbol severlere ulaştırılıyordu. Yeni sezon öncesi izleyicilerimizin BSL deneyimine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla yayıncı kuruluşlarımızla bir araya gelerek maç takvimimizi tüm maçların televizyondan yayınlanabileceği bir formül üzerine kurmayı amaçladık ve başarılı olduk. Cumartesi-Pazar günleri oynanacak maçlarımızı dörder maç halinde her iki güne de paylaştırmaya çalıştık. Bu uygulamayla daha geniş kitlelere ulaşmayı ve ligimizin büyüme sürecini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Tüm basketbol severlere gerek tribünlerde, gerek de ekranları başında keyifli bir BSL deneyimi yaşatmak istiyoruz.

Şimdiden tüm spor severlere iyi seyirler diliyor, tüm kulüplerimize de başarılar diliyorum

Samer ŞENBAYRAK
BSL Direktörü