Tüm Takımlarımızı 2016-17 Sezonu İçin Tebrik Ederim

Haz 30, 2017

Değerli Basketbol Severler,

Basketbol Süper Ligi, tarihinin en parlak sezonlarından birini daha geride bıraktı. Son altı sezonda dört farklı takımın ipi göğüslediği BSL’de geride kalan sezonda dördü Turkish Airlines Euroleague’de olmak üzere toplam on kulübümüz ülkemizi Avrupa Kupaları’nda temsil ederken, Fenerbahçe Avrupa’nın en büyük kupası olan Euroleague Kupası’nı müzesine götürerek Türk basketbol tarihinin en büyük zaferine imzasını attı, Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş ise Final-Four kapılarını zorlamayı başardı. Aynı sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Banvit de final oynama başarısı göstererek göğsümüzü kabarttı. Takımlarımıza bizlere yaşattıkları bu gurur ve mutluluk için Türkiye Basketbol Federasyonu ve BSL Direktörlüğü adına şükranlarımızı arz ediyorum.

2016-2017 sezonunun normal sezon etabı, 30 hafta boyunca siz değerli basketbol severlere keyifli ve çekişmeli bir basketbol deneyimi yaşattı. Sezonun ilk devresini lig sıralamasının ilk sekiz sırasında tamamlayan takımlarımızın katılımıyla Ankara’da düzenlediğimiz Türkiye Kupası, Banvit’in zaferiyle sonuçlanırken İstanbul’da düzenlediğimiz ve gelirlerinin tamamının şehit ailelerine bağışlandığı All-Star 2017 etkinlikleri de sezonun en renkli basketbol olayı olarak bir kez daha kayıtlara geçti. Takımlarımızın Avrupa kupalarındaki başarılarıyla zirve yapan sezonun son haftasının ardından, Avrupa’nın en rekabetçi liginde ilk sekize girmeyi başaran sekiz kulübümüz, şampiyonluk için Play-Off maratonuna start verdi ve Süper Lig, Türk sporunun iki büyük kulübü Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın karşılaştığı final serisiyle, adına yakışır bir biçimde süper bir final gerçekleştirdi. Bu vesileyle BSL’yi şampiyon ve finalist unvanlarıyla tamamlayan Fenerbahçe ve Beşiktaş Sompo Japan kulüplerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Avrupa’nın en iyi iki liginden biri olarak gösterilen Basketbol Süper Ligi’nde gelişime ve büyümeye önem veriyor, sizlere en iyi basketbol atmosferini sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devam eden bu süreç boyunca bizlere yansıyan tüm destekleri için yönetimimize, kulüplerimize, paydaş ve sponsorlarımıza, tüm basın kuruluşları ve mensuplarına, taraftarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Ekim ayında başlayacak yeni sezon öncesi iyi bir tatil ve hazırlık dönemi diliyorum.

Samer Şenbayrak
BSL Direktörü