Play-Off'a Katılma ve Ligde Kalma Mücadelesi Sizi Bekliyor

Mar 01, 2017

Değerli basketbolseverler,

15-19 Şubat tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda Türkiye Basketbol Federasyonu olarak düzenlediğimiz İntegral Forex Türkiye Kupası’nda yine tarihi bir sonuç elde edildi. Büyük mücadeleye sahne olan organizasyonda saha içinde sergilenen mücadele kadar saha için gösterileri de basketbolseverlere unutulmaz günler yaşattı. Sekiz iddialı kulübümüzün karşı karşıya geldiği bu önemli organizasyonda Banvit Basketbol Kulübü ve Anadolu Efes, çeyrek final ve yarı final de rakiplerini yenerek finale yükselmeyi başardı. Heyecanın son saniyeye kadar sürdüğü final mücadelesinde Banvit tarihi bir başarıya imza atarak kulüp tarihinde ilk kez bu kupayı müzesine götürmeyi başardı.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde artık tüm takımlar normal sezona odaklandı ve hem Play-Off’a girme hem de lig de kalma hattında yine rekabetçi bir sezon yaşanıyor. İlk 8 takımın Play-Off’a gireceği 30 hafta sonunda, puan tablosunun en altında yer alan 2 takım da Türkiye Basketbol Ligi’ne düşüyor olacak. Özellikle zirvede yer almak, play-off’a girmek ve ligde kalmak için sergilenen mücadeleler ligimizin yine Avrupa’nın en çekişmeli ve rekabetçi ligi olduğunun göstergesi.

Tüm basketbol severleri takımlarını bu zorlu maratonda desteklemeye ve saha içi ve dışında sergilenen özel etkinlikler ve şovları izlemeye salonlara davet ediyorum. Salonlara gelen basketbol severler hem ailecek güzel bir hafta sonu yaşayacak hem de takımlarını zafere taşımanın verdiği mutluluğu yaşayacaklar.

Samer Şenbayrak
BSL Direktörü