Türk Basketbolu için Tarihi Bir Sezona İmza Atıldı

Haz 16, 2016

Değerli Basketbolseverler, 

Spor Toto Basketbol Ligi'nde tarihi bir sezonu daha geride bıraktı. 50. yılında Avrupa'nın en iyi ligi olarak gösterilen BSL'de nefesleri kesen bir şampiyonluk mücadelesine şahit olduk. Rakiplerini eleyerek finale çıkmayı başaran Anadolu Efes ve Fenerbahçe ortaya koydukları mücadele ile basketbolseverlere unutulması zor bir Play-Off Final Serisi yaşattılar. Fenerbahçe’yi kazandığı şampiyonluk için kutlarken, Anadolu Efes’i de ortaya koyduğu mücadele için tebrik ederim. 16 takımımız, 2015-2016 sezonu sürecinde sizlere Avrupa'nın en rekabetçi basketbol deneyimini sundu. Temsilcilerimiz Spor Toto Basketbol Ligi kadar Avrupa’da yer aldıkları organizasyonlarda da başarılı sonuçlara imza atarak Türk Basketbolu için tarihi bir sezona imza attılar.

Spor Toto Play-Off mücadelelerinde tribünler tamamen dolarken, basketbolseverlerde sabırsızlıkla bekledikleri bu dönemin tadını takımlarının yanında yer alarak çıkartma fırsatı buldular. Sezon boyunca bu  heyecanın ve mücadelenin en büyük parçası olan siz taraftarlara da takımlarınızı motive etmek adına sergilemiş olduğunuz performanslar için tebrik ederim.

Basketbol Süper Ligi Direktörlüğü olarak gelecek sezon sizlere bu sezon sunmuş olduğumuz eğlence ve salon içi deneyimini bir üst seviyeye çıkartarak Avrupa’nın en iyi ligi unvanını sürdürebilmek adına ekibimle birlikte çalışmalara başladık.

Samer Şenbayrak
BSL Direktörü