'Sezonun En Heyecan Verici Bölümüne Geldik'

May 17, 2016
50. sezonunu kutlayan Spor Toto Basketbol Ligi, tarihi bir sezonu tarihi bir Play-Off deneyimiyle taçlandırmaya hazırlanıyor.
Değerli Basketbolseverler, 

50. sezonunu kutlayan Spor Toto Basketbol Ligi, tarihi bir sezonu tarihi bir Play-Off deneyimiyle taçlandırmaya hazırlanıyor. Bugün itibarıyle start alan Spor Toto Play-Off 2016, Avrupa'nın en iyi ligi olarak gösterilen BSL'nin şampiyonunu belirleyecek. 16 takımımız, 2015-2016 sezonu sürecinde 30 hafta boyunca toplam 240 maçla sizlere Avrupa'nın en rekabetçi basketbol deneyimini sundu. 17 maçın uzatmaya gittiği, birçok maçın son saniye basketiyle galibini bulduğu sezon boyunca elde ettiğimiz veriler, Spor Toto Basketbol Ligi'nin tüm Avrupa'da en düşük sayı farkına sahip lig olduğunu gözler önüne serdi. THY Avrupa Ligi'nde final oynayan Fenerbahçe, EuroCup'ı müzesine götürerek Türk basketbolseverlerin Avrupa kupası hasretine son veren Galatasaray ve 30 maçta 24 galibiyet alarak ligi lider tamamlayan Anadolu Efes'in ilk üçte tamamladığı normal sezonda heyecan yine son haftalara kadar devam etti.

Şimdi sezonun en değerli ve heyecanlı kısmına ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Spor Toto Play-Off 2016'da Avrupa'nın en iyi liginin, en iyi 8 takımı şampiyonluk için kıyasıya bir mücadeleye girecek.

Sizleri de bu eşsiz basketbol deneyimini ve heyecanı, tribünlerde ve ekran başında yaşamaya davet ediyor, keyifli seyirler diliyorum.

Tüm takımlarımıza başarılar.

Samer Şenbayrak
BSL Direktörü