• All-Star'ı Omuz Omuza Unutulmaz Kıldı

  Oca 16, 2017

  Değerli basketbol severler,

  Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin All-Star arasını geride bıraktık. Bu yıl Türkiye Basketbol Federasyonumuz tarafından 14’üncü kez düzenlenen Spor Toto All-Star 2017’ye gösterdiğiniz yoğun ilgiye müteşekkiriz.

  Sizlerin Ülker Sports Arena’da ve ekranlarınızın başında ilgiyle takip ettiğiniz bu organizasyon, bu yıl her zamankinden çok daha büyük önem ve anlam taşıyordu. ‘Parkenin Sihirbazları, Türkiye için Omuz Omuza’ parolasıyla çıktığımız bu yolda, All-Star etkinliklerinin tüm gelirlerini şehit ve gazilerimizin ailelerine bağışlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadık. Bununla birlikte, etkinlik süresince çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle sporun birleştirici yönünü, hep birlikte, omuz omuza hissetmek ve hissettirmek istedik. Asya ve Avrupa karmalarına seçilip All-Star olma başarısı gösteren yıldızlarımız, çıkış seremonisinde sahaya 12 Dev Adam Basketbol Okulları organizasyonumuzun Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden davet edip ağırladığı minik basketbolcu adaylarıyla birlikte sahaya çıktılar. Down sendromlu ve engelli kardeşlerimiz, mehter gösterisiyle sizleri selamlarken, BSL kulüplerimizden Demir İnşaat Büyükçekmece’nin gösteri grubu ‘Göl Kızları’ da işaret diliyle ‘Sev kardeşim’ mesajı vererek bu anlamlı güne destek verdi.

  Sportif ve teknik açıdan bakıldığında, sizler için Avrupa’nın en iyi salonları arasında gösterilen Ülker Sports Arena’da BSL’nin her konuda yetenekli birçok yıldızının sahne aldığını gördük. Yetenek, 3 Sayı ve Smaç yarışmalarının yanı sıra Asya-Avrupa karmaları arasındaki maç da, Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin kalitesini ortaya koyan birer şov olarak göz zevkimizi okşadı. Sponsorlarımız, sportif etkinlikler kadar görsel şovlar, sürpriz hediyeler, ödüllü yarışmalar ve performans gösterileri gibi birçok eğlendirici aktivitede de bizlere sağladıkları destekle bu muhteşem güne renk kattılar.

  Uzun bir hazırlık süreciyle ortaya çıkan ve ‘Yılın Basketbol Olayı’ deyiminin hakkını veren bu organizasyona yalnızca basketbol ve spor değil, sanat ve iş dünyasının göz bebeği konumundaki çok sayıda isim de kayıtsız kalmadı. Pop dünyasının sevilen yıldızı Hande Yener, devre arası konseriyle etkinliğimize katılan sizlere harika bir mini konser deneyimi yaşattı. Sahne ve ekranları süsleyen birçok yıldız, bu muhteşem organizasyonu yakından takip etti. Milli gururumuz Arda Turan, etkinliklere seyirci kalmayıp şovun bir parçası olarak yüzlerimizdeki tebessüme yeni tebessümler kattı, ekranların sevilen yüzü Barış Falay da smaç yarışmasının jüri ekibine dahil olarak etkinliğin bir parçası oldu. Ülkemizi dünyada şampiyon unvanıyla temsil eden Kenan Sofuoğlu, Ayşe Begüm Onbaşı gibi yıldızlarımız, bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadı. Uzun lafın kısası; motto olarak belirlediğimiz ‘Omuz Omuza’ deyiminin altını hep birlikte tam anlamıyla doldurduk.

  Bu vesileyle, Sayın Başkanımız Hidayet Türkoğlu'na ,TBF Yönetim Kurulu üyelerimize ,Genel Koordinatörümüz Ömer Onan'a ,yoğun maç ve antrenman programına rağmen bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan kulüp ve oyuncularımıza, basketbol, spor, sanat ve iş camiasının önde gelen isimlerine, sevgili Hande Yener’e, Arda Turan’a ve bir önceki paragrafta ismi geçen/geçmeyen tüm yıldızlarımıza, bu organizasyona ve ligimize kattıkları değerden ötürü tüm sponsorlarımıza, bu organizasyonda emeği geçen tüm Türkiye Basketbol Federasyonu personeline ve paydaşlarımıza ve  bu günde bizlerle omuz omuza durarak tribünleri dolduran siz değerli taraftarlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

  Samer Şenbayrak
  BSL Direktörü