Büyükçekmece’de Geniş Bir Aile

Kas 03, 2018
Sezona hızlı bir başlangıç yaparak dikkat çeken Arel Üniversitesi Büyükçekmece’nin sırrını öğrenmek için deplasmana çıktık, göl kenarında özel bir yapıya rastladık.

Sezona hızlı bir başlangıç yaparak dikkat çeken Arel Üniversitesi Büyükçekmece’nin sırrını öğrenmek için deplasmana çıktık, göl kenarında özel bir yapıya rastladık.

2018’in ilk günleri, Akatlar’da bir cumartesi akşamı maçının daha sonlarına yaklaşıyoruz. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Beşiktaş Sompo Japan, kâğıt üzerinde aynı şehrin temsilcisi olmakla beraber, Büyükçekmece’den uzun bir yol tepip buraya gelmiş olan rakibi önünde galibiyetini tescillemek için saniyeleri sayıyor. Ekran başındaki seyirciler kanalı değiştirmek için manevra yapmaya hazırlanırlarken, acı içinde yere yığılan 125 kilogramlık bir kütlenin yaydığı şokla irkiliyorlar. 6 numaralı forma, 2017-18 sezonuna Trabzonspor formasıyla istediği gibi bir başlangıç yapamayan ve bundan yalnızca bir ay önce Büyükçekmece’ye geçme kararı alan Deniz Kılıçlı’ya ait. Çok geçmeden, sorunun aşil tendonunda olduğu anlaşılıyor. Büyükçekmece’ye geldikten sonra sahada bulunduğu bölümlerde neredeyse takımın hücumdaki A planına dönüşen ve Koç Özhan Çıvgın’la yeni bir özgüven kazandığı açıkça hissedilen 27 yaşındaki oyuncu için yalnızca maçın değil, sezonun sonunun geldiği aşikâr. Belki daha fazlasının da…

“Çok teşekkür ederim. Şimdi daha iyiyim… Kuvvetli olduğumuz için bir şey olmadı çok şükür.”

2018-19 sezonunun başlamasına günler kala, Büyükçekmece Gazanfer Bilge Spor Salonu’ndayız. Deniz Kılıçlı’yı gecikmiş bir ‘geçmiş olsun’ dileğiyle selamlayıp yukarıdaki cevabı aldığımda, o cumartesi akşamı trajedisinin dokuz ay ötesindeyiz; birkaç şık tasarım dokunuşuyla yenilenmiş fakat aynı renklerdeki Arel Üniversitesi Büyükçekmece formasını sırtına geçirmiş Deniz’le röportaj için saha kenarına doğru ilerliyoruz. “Daha önce hiç uzun süreli sakatlık yaşamamıştım,” diyor, “bundan önce ameliyat bile olmamıştım.” Bir süre düşünüyor. “Sadece bir kere burnum kırılmıştı.”

Akatlar parkesi üzerine devrildiği o ânı ve sonrasında sekiz ayını adadığı rehabilitasyon sürecini düşündüğünde, bunu kırık bir burunla ilişkilendirmeyi gülünç buluyor belli ki. Birbirinden olabildiğince bağımsız görünen bu iki olayın aynı sözcükte buluşması bana da garip geliyor.

Daha fazlası için: Redbull.com.tr