Duncan: Süper Lig'e Yükselmek Mükemmel Bir Duygu

Ağu 27, 2017
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Eskişehir Basket'in ABD'li oyuncusu Josh Duncan, güçlü bir kadroya sahip olduklarını belirterek, "Sezon başlayınca gücümüzü herkese göstereceğiz." dedi.
Josh_Duncan

Duncan, Anadolu Üniversitesi Spor Salonu'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerine değinerek, kampın Antalya'daki birinci etabının oldukça verimli geçtiğini kaydetti.

Yapılan transferlerle kadronun güçlendiğini anlatan Duncan, "Geçen sezon Süper Lig'e yükselmek mükemmel bir duyguydu. Bunu başardığımız için arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bu sezon kadroda değişimler oldu. Gerçekten güçlü bir kadroya sahip olduğumuza inanıyorum. Sezon başlayınca gücümüzü herkese göstereceğiz. Her şey daha iyi olacak." diye konuştu.

Duncan, taraftar desteğiyle neler yapabileceklerini geçen sezon gösterdiklerini aktararak, "Geçen sezon evimizde sadece iki maçta kaybettik. O coşkuyu arkamızda hissetmek öz güvenimizin artmasını sağlıyor. Bu sezon da desteğin artarak devam edeceğine inanıyorum. Eskişehirli basketbolseverlere birbirinden güzel maçlar izleteceğiz. Onlar arkamızda olsun." ifadelerini kullandı.

Marshall: Rekabet Keyif Verecek
Eskişehir Basket'in ABD'li forvet oyuncusu Sean Marshall, takımın bu sezon yakalayacağı başarının en önemli unsurunun forma rekabetinin yaşanması olacağını söyledi.

Marshall, Anadolu Üniversitesi Spor Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, takıma çok iyi transferlerin yapıldığını vurguladı.

Bu sezonun zorlu geçeceğini aktaran Marshall, "İşimizin daha zor olduğunu biliyoruz. Türkiye'de oyun çok sert oynanıyor. Bunun farkındayım. Ama iyi transferler yapıldı. Geçtiğimiz sezon aile ortamı yakalanmış olması, şampiyonlukta büyük faktördü. Bu sezon da bu faktörün yerine getirildiği takdirde başarılı bir dönem geçireceğimize inanıyorum." diye konuştu. 

Marshall, takımda yabancı oyuncu sayısının arttığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bu ligde başarılı olmak istiyorsanız kadronuzu geniş tutmalısınız. İyi transferlerin yapıldığını düşünüyorum. Kadromuzun genişliği de çok iyi. Rowland, Baron, Ayress gibi çok iyi oyuncular aramıza katıldı. Eskişehir Basket'in bu sezon yakalayacağı başarının en önemli unsuru forma rekabetinin yaşanacak olmasıdır. Ben de elimden gelenin fazlasını yine yapmaya devam edeceğim. Takımımın başarılı bir dönem geçirmesini çok istiyorum."

ABD'li forvet Marshall, Antalya'da gerçekleştirdikleri kampa da değinerek, "Yeni başantrenörümüz Josep Maria Berrocal oldukça hırslı. Antalya'daki kampta bizi çok iyi çalıştırdı. Yoğun bir kamp dönemi geçirdik. Ekim ayında başlayacak olan lige kadar hazır olacağız. Amacımız taraftarımızı arkamıza almak ve ligde ilk 8'e kalmak." ifadelerini kullandı.