'Savaşan Bir Takım Oluşturacağız'

Ağu 17, 2017
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Banvit, yeni sezon hazırlıkları için sahaya indi. Kulübün Başantrenörü Sasa Filipovski, savaşan ve her maçı isteyen bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.
Saso_Filipovski

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Banvit, yeni sezon hazırlıklarına başladı. 

Banvitli oyuncular, yeni sezon öncesi ilk antrenmanı, başantrenör Sasa Filipovski yönetiminde Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yaptı. 

Yeni transferler Jake Odum, Adonis Thomas, Angelo Caloiaro ve Can Altıntığ'ın yanı sıra Bandırma Kırmızı kadrosunda bulunan genç oyuncuların da yer aldığı ilk çalışmaya, milli takım kamplarındaki Gasper Vidmar, Damian Kulig ve Tolga Geçim ile izinli olan Tony Taylor katılmadı.

Başantrenör Filipovski, idman öncesi saha ortasında oyuncularla kısa bir toplantı yaparak yeni sezondan beklentilerini dile getirdi.

Kondisyona yönelik antrenman programının ardından basketbolcular iki gruba ayrılarak tek potada şut çalıştı.

'9 Hazırlık Maçı Oynayacağız'

Banvit'in başantrenörü Sasa Filipovski, savaşan ve her maçı isteyen bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Filipovski, yaptığı açıklamada, hazırlıkların ilk bölümünü Bandırma'daki kendi tesislerinde tamamlamayı hedeflediklerini, burada her türlü olanağı barındıran bir salonun bulunduğunu belirtti.

 

Daha sonra hazırlık maçları oynamak üzere Uşak ve Antalya'ya gideceklerini ifade eden Filipovski, bu iki kentte turnuvaya katılacaklarını, şu ana kadar 9 hazırlık maçı oynamayı planladıklarını kaydetti.

Filipovski, bu maçlarla sezona hazırlanacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: 

"İyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Fakat yeni bir takım olduğumuz için çok iyi çalışmaya, çok iyi hazırlık dönemi geçirmeye ihtiyacımız var. Onun için de takım içindeki düzeni, rolleri oturtacağız. Savaşan ve her maçı isteyen bir takım oluşturmaya çalışacağız. Onun için burada taraftarımıza çok büyük görev düşüyor."

Çok genç bir takım olduklarını işaret eden Filipovski, şöyle devam etti:

"O yüzden çok çalışıp her maçı kazanmaya gideceğimizi söyleyebilirim. Tabii bunda bizim genç bir takım olduğumuz için stratejimizi iyi oluşturmamız lazım. Bunları yaptıktan sonra kazanabildiğimiz kadar maç kazanmaya çalışacağız. Onun sonucunda da yavaş yavaş giderek kendi felsefemizi oturtarak nerede olduğumuzu, Türkiye Ligi'nde nasıl bir yerimiz olduğunu görme şansımız olacak."